piątek, 11 lipca 2014

10 faktów, które powinien wiedzieć fan quidditcha

Już dziś finał Mistrzostw Świata w Quidditchu!

Najważniejsze 10 faktów, które fan quidditcha powinien wiedzieć na temat Mistrzostw Świata w Quidditchu 2014

1. Tegoroczne mistrzostwa są 427 zawodami w quidditchu w historii, odbywają się co 4 lata.

2. W tym roku rozgrywane są na pustyni w Patagonii w Argentynie. (to dobre miejsce by ukryć tysiące przyjezdnych czarodziejów przed mugolami.)

3. Rekordowy tłum został przetransportowany w weekend otwarcia mistrzostw. Użyto 10.000 świstoklików.

4. Ponad 300 osób zostało rannych podczas ceremonii otwarcia przez walkę między maskotkami drużyn (Selmę i Dukuwaqę)

5. Najdłuższy mecz turnieju został rozegrany między Liechtensteinem i Czadem. Trwał trzy dni.

6. Brazylia, USA, Bułgaria i Japonia dotarły do półfinałów. Japonia zajęła trzecie miejsce.

7. Brazylia wygrała dotąd Mistrzostwa Świata 5 razy.

8. Były angielski pałkarz i niesławny hazardzista Ludo Bagman stworzył własne oceny drużyn półfinału.

9. Harry Potter, który wkrótce skończy 34 lata, przybył na zawody z rodziną oraz przyjaciółmi (więcej)

10. Finałowy mecz turnieju odbędzie się 11 lipca o 14 czasu argentyńskiego. Ginny Potter i Rita Skeeter na żywo będą komentowały mecz na insider.pottermore.com